KARABAĞ VE HOCALI KATLİAMLARI

21 Aralık 2011 Yazan  
Kategori Genel

BAKÜ ,KARABAĞ VE HOCALI KATLİAM VE SOYKIRIM VİDEOSU

YERYÜZÜNÜN NEMRUT VE FRAVUN SOYLU GÖZÜ DÖNMÜŞ EYY ! ZALİM EMPERYALİSTLERİ ;

TARİHTE OLDUĞU GİBİ VE HARİTADA GÖRÜLDÜĞÜ ÜZRE ANADOLU VE AZERİ TÜRKLERİ ÖZLEDİKLERİ BİRLEŞİK GÜÇLÜ TÜRK DEVLETİNİ EN KISA ZAMANDA İNŞAALLAH KURACAKLARDIR…BUNU HİÇ BİR GÜÇ VE KUVVET ENGELLEYEMEZ VE DURDURAMAZ.RUS’UN,FRANSIZ’IN ,İNGİLİZ’İN VE ABD CONİSİNİN ARKADASINA SAKLANARAK ,KARABAĞI İŞGAL EDEN ,HOCALIDA KATLİAM VE SOYKIRIM YAPAN SİZ ADİ VE ŞEREFSİZ ERMENİLER YAPTIKLARINIZIN HESABINI VERMEYECEĞİNİZİ Mİ SANIYORSUNUZ.?.HEM DE MİSLİYLE VERECEKSİNİZ..VE YAŞADIĞINIZ TARİH BOYUNCA DA TÜRK’TEN ALDIĞINIZ BU DERSİ ASLA UNUTAMAYACAKSINIZ….VE BU DERSİ KULAĞINIZA TÜRk’ÜN TAKTIĞI BİR UYARI KÜPESİ  OLARAK BEYNİNİZDE EBEDİ OLARAK BİR İBRET LEVHASI OLARAK TAŞIYACAKSINIZ……YILLAR YILI İÇİMİZDE HUZUR İÇİNDE YAŞAYAN SİZ ŞEREFSİZ VE HAİN ERMENİLER ,SİZİN GERÇEK YÜZÜNÜZ GÜN GİBİ ORTAYA ÇIKMIŞTIR..OSMANLININ EN ZOR ANINDA 1915 YILINDA ,OSMANLIM TAM 7 CEPHEDE DÜŞMANLARLA SAVAŞIRKEN SAVUNMASIZ ANADOLU KÖYLERİMİZİ BASARAK ÇOLUK ÇOCUK VE YAŞLI DEMEDEN DOĞU ANADOLUMUZDA BİZİ ARKADAN SİZ VURDUNUZ ,KATLİAMLAR YAPTINIZ…KARABAĞI BİR OLDU BİTTİYE GETİRİP RUS ORDUSUNUN YARDIMIYLA SİZ İŞGAL ETTİNİZ..HOCALI KATLİAMINI VE SOYKIRIMINI SİZ YAPTINIZ…RAHAT SİZE BATTI VE VE SİZ BU DERSİ ÇOKTAN HAK ETTİNİZ.HİÇ BİR ZULÜM VE GECE BAKİ DEĞİLDİR..HER GECENİN MUTLAKA BİR NURLU SABAHI VARDIR..İŞTE BİZİM İÇİN ÖZLENEN O SABAH VE O GÜNLER ÇOK YAKINDIR…. Saygılarımla,  İbrahim Yılmaz.

Mehmed’im,sevinin ,başlar yüksekte!
Ölsek de sevinin,eve dönsek de!
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!
Yarın elbet bizim,elbet bizimdir!
Gün doğmuş ,gün batmış ,ebed bizimdir

NECİP FAZIL KISAKÜREK

 ÖZLENEN VE HASRETLE BEKLENEN BÜYÜK TÜRKİYE HARİTASI

 

 DAĞLIK KARABAĞ’DA ERMENİ ZULMÜ VE HOCALI KATLİAMI

Azerbaycan Parlamentosu1994 ‘te Hocalı’da yaşanan katliamı ”soykirim” olarak kabul etti. İnsan Hakları İzleme Örgütü olayı Dağlık Karabağ anlaşmazlığı içerisinde yapılan en büyük katliam olarak nitelemiştir.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi  Arnavutluk Azerbaycan Birlesik Krallik ve Türkiye Bulgaristan Luksemburk Makedonya Norvec tarafindan yayımlanan 324 nolu Avrupa Konseyi bildirgesinde; Ermeniler tüm Hocalıları katlettiler ve tüm şehri harap ettiler ifadesi geçmiştir.

Bu katliamı yaşayan ve sonra Beyrut’a yerleşen Ermeni gazeteci Daud Kheyriyan For the Sake of Cross (Haçın Hatırı İçin) isimli kitabında şu satırları aktarmaktadır:

‘’Gaflan denen ve ölülerin yakılmasıyla görevli Ermeni grup Hocalı’nın 1 kilometre batısında bir yere 2 Mart günü 100 Azeri ölüsünü getirip yığdı. Son kamyonda 10 yaşında bir kız çocuğu gördüm. Başından ve elinden yaralıydı. Yüzü morarmıştı. Soğuğa açlığa ve yaralarına rağmen hâlâ yaşıyordu. Çok az nefes alabiliyordu. Gözlerini ölüm korkusu sarmıştı. O sırada Tigranyan isimli bir asker onu tuttuğu gibi öteki cesetlerin üstüne fırlattı. Sonra tüm cesetleri yaktılar. Bana sanki yanmakta olan ölü bedenler arasından bir çığlık işittim gibi geldi. Yapabileceğim bir şey yoktu. Ben Şuşa’ya döndüm. Onlar Haç’ın hatırı için savaşa devam ettiler‘’ .

Tüm semavi dinler insan hayatını kutsal sayar insan hayatına kastetmeyi en büyük günah kabul eder. Hangi din bebeğe kıymayı kabul eder. Ermeniler tarafında Hocalı’lı çocuklar yaşlılar kadınlara katliam yapıldı. Dünya kamuoyu bu olaylara seyirci kaldı. Ermenistan Dağlık Karabağ’da insanlık suçu işledi.

Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da yaptıkları Uluslar arası hukuk BM İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kurallarına göre suçtur. 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini veren ve ‘Hocalı Katliamı’ baş sorumlusu olan yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan önce başbakan daha sonrada Ermenistan Devlet Başkanı oldu. Halende Hocalı katliamının sorumlular Ermenistan’da üst düzey yönetimde bulunuyorlar.